Wypełnienie warg sromowych

Wypełnienie warg sromowych większych to zabieg ginekologii estetycznej polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod skórę warg sromowych pacjentki. Bezpieczny i bezbolesny. Ma na celu poprawę lub przywrócenie ich wcześniejszego kształtu przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Wykonuje się u kobiet, które z powodów estetycznych chcą poprawić ich kształt. Zabieg zalecany jest także kobietom w okresie okołomenopauzalnym lub pomenopauzalnym, po chemioterapii, bądź w okresie znacznego spadku wagi.Istotnie zmniejsza ryzyko występowania przesuszeń, podrażnień, infekcji i otarć skóry w okolicach intymnych.

Zabieg trwa około 30 minut. Po znieczuleniu miejscowym za pomocą kaniuli wstrzykuje się w okolice warg sromowych kwas hialuronowy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

 Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie i napięcie warg sromowych oraz poprawę ich kształtu. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się do 1 roku.