G-SHOT

Na przedniej ścianie pochwy zlokalizowane jest silnie unerwione zgrubienie o wymiarach 1,5x 2cm, określane jako punkt G. U niektórych kobiet jest ono bardzo wrażliwe i silnie unerwione, co umożliwia odczuwanie intensywnych doznań seksualnych. U części kobiet może być jednak słabiej unerwiony i mniej uwypuklony, co przyczynia się do odczuwania mniejszej satysfakcji ze współżycia.

G-shot/augmentacja punktu G kwasem hialuronowym to zabieg poprawiający jakość życia intymnego. Dzięki zastosowaniu wypełniacza syntetycznego punkt G ulega uwypukleniu i powiększeniu, a także ujędrnieniu. Kwas hialuronowy podawany jest przez iniekcję podśluzówkowo, w odległości 3-5 cm od ujścia zewnętrznego cewki moczowej.

Wskazania

Zabieg polecany się kobietom, które są niezadowolone z pożycia seksualnego i mają trudności w osiąganiu orgazmów pochwowych lub zmagają się z całkowitym ich brakiem

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres wczesnego połogu
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • infekcja stref intymnych

Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do domu i codziennych aktywności. Ważne jest to, by po augmentacji zadbać o właściwą higienę miejsc intymnych i odpowiednie nawodnienie organizmu.  W tym celu zaleca się picie około 2-2,5 litrów wody dziennie. Należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez co najmniej 4 godziny od wykonania zabiegu powiększenia punktu G.