HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na tym także sfera intymna. Na skutek zwiotczenia ścian pochwy, dochodzi do obniżenia narządu rodnego oraz uczucia luźnej pochwy. Konsekwencją jest dyskomfort w czasie aktywności fizycznej oraz obniżenie satysfakcji seksualnej. Zmiany w anatomii pochwy i układu moczowego prowadzą wtórnie do nietrzymania moczu. Problemy te, co istotne wcale nie muszą występować po menopauzie, choć z pewnością będą wówczas dotyczyły większego odsetka kobiet. Wiemy, że opisane dolegliwości mogą wystąpić również u młodych pacjentek, zwłaszcza po porodach naturalnych. Jednak już samo przebycie ciąży, nawet zakończone cięciem cesarskim stanowi ryzyko nietrzymania moczu czy rozluźnienia pochwy. Zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz otyłość to kolejne możliwe przyczyny nieprawidłowości w tej sferze.
Zabieg HIFU zastosowany wewnątrzwaginalnie pozwala przywrócić prawidłowe napięcie tkanek miękkich pochwy i tym samym komfort życia intymnego. 
 

Technologia HIFU pozwala na obkurczenie tkanek miękkich, na skutek ich miejscowego podgrzania. Dodatkowo, w obrębie struktur poddanych działaniu ultradźwięków dochodzi do mikrouszkodzeń, stymulujących włókna kolagenowe do produkcji nowego kolagenu. Dzięki selektywnemu działaniu na tkanki, fale ultradźwiękowe omijają powierzchowne struktury i nie uszkadzają śluzówki pochwy, a docierają na określoną głębokość wywołując efekt w ściśle zaplanowanej przestrzeni.

Dlaczego warto?

Przywraca prawidłowe napięcie pochwy po ciąży i porodzie; – pozwala odwrócić i zatrzymać proces starzenia pochwy; niweluje nietrzymanie moczu w małym i średnim stopniu zaawansowania – działanie na początku pojawienia się dolegliwości, przy ich nieznacznym nasileniu pozwala uniknąć leczenia operacyjnego – umożliwia powrót do aktywności sportowej bez uczucia uciekania powietrza z pochwy, czy nietrzymania moczu; przywraca satysfakcję seksualną; profilaktyczne zastosowanie oddala wystąpienie naturalnych konsekwencji zmian strukturalnych w narządzie rodnym

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Zabieg HIFU w ginekologii przeprowadzamy głowicą transwaginalną, tylko w obszarze pochwy.

Rozwiązany problem

wysiłkowe nietrzymanie moczu, rozluźnienie pochwy oraz brak jędrności warg sromowych

Jak często powtarzać

Uważa się, że w większości przypadków pojedynczy zabieg przynosi oczekiwane rezultaty. Czasem, w niektórych sytuacjach, konieczne jest powtórzenie zabiegu, jednak nie wcześniej niż po 4-6 tygodniach. Zaplanowanie terapii i ilość zabiegów ustala się indywidualnie z ginekologiem.

Czas trwania zabiegu

około 30-40 minut.

Efekty

Zastosowanie HIFU w ginekologii estetycznej pozwala na odzyskanie prawidłowego napięcia ścian pochwy u większości kobiet oraz zniwelowanie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników indywidualnych, anatomicznych oraz od stopnia zaawansowania problemu. Wstępny efekt niewielkiego obkurczenia tkanek może być odczuwalny już po zabiegu. Jednak efekt ostateczny, zwłaszcza w zakresie nietrzymania moczu widoczny jest po ok. 4-6 tygodniach od zabiegu.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!